Jeżeli chodzi o dzisiejsze funkcjonowanie jakiejkolwiek firmy w Internecie, to musi ona mieć ludzi znających się na wszystkim, co z oprogramowaniem i nie jedynie z nim się wiąże. Istnieje mnóstwo istotnych aspektów, bez których nie da się stworzyć porządnego biznesu w Internecie. Osoby zajmujące się wszystkim od początku do końca dobrze wiedzą jak ważny jest front end, tj. wstępne pozyskiwanie danych. Ale ogólnie to pojęcie jest stosowane przy wielu innych ważnych sprawach dotyczących działań online. Front-end nieodzownie wiąże się z back-endem, przy rozróżnianiu aplikacji w niektórych systemach uznaje się podział właśnie na te front- i back-endowe.

W obecnych czasach nie dalibyśmy rady żyć bez Internetu. Prawie wszyscy podpisaliby się pod stwierdzeniem, że bez podłączenia do Internetu czujemy się jak bez ręki. Dlatego wszyscy chcą mieć dostęp do jak najlepszego Internetu a dostawcy internetu z Wrocławia stają na głowie, by stawiano na ich usługi. Tak, więc kiedy wybieramy Internet we Wrocławiu to trzeba przejrzeć sporo ofert.
Jakimi rzeczami się różnią zakupy w stacjonarnym sklepie od tych dokonywanych drogą internetową. Praktycznie możemy powiedzieć, że wszystkim, ale najlepiej przeanalizować to na spokojnie, by nie wyciągnąć nazbyt pochopnych wniosków. Dawniej nie było tego typu rozróżnienia, bo istniał tylko jeden rodzaj sklepów – tradycyjny i nie było wielkiego wyboru. Jeszcze wcześniej spośród sklepów tradycyjnych trudno było coś kupić, ponieważ nie było wielkich galerii handlowych.
Kiedy zbliżają się imieniny małżonka, to wtedy najprawdopodobniej każda żona zastanawia się, jaki prezent wypada dać prawdziwemu mężczyźnie. Mając na względzie liczbę podpowiedzi, jakimi dzielą się internauci, trzeba byłoby powiedzieć, że wspomniana kwestia staje się dla pań źródłem niemałych dylematów: kupić bon podarunkowy czy zarezerwować przelot motolotnią nad urzekającą podgórską okolicą. Tak mało oryginalne podarunki, jak bawełniane bądź nawet narciarskie skarpety budzą uśmieszek politowania na policzkach męskich obywateli polskiego społeczeństwa.
Obecnie Internet jest elementem codzienności, nie budzącym niczyjego zdziwienia. Używają go zarówno ludzie dorośli, jak i dzieci. Wykorzystywany jest do różnorodnych celów, z uwagi na różnorodność danych, jakie można znaleźć w Internecie. Znaczną część tworzą treści rozrywkowe, występują jednak także treści poszerzające wiedzę czy traktujące o aktualnych wydarzeniach.
Firma w dzisiejszych czasach musi być obecna w sieci. To bardzo potrzebne, by pozyskiwać kolejnych klientów, a także utrzymać przy sobie tych, którzy już wybrali nasze usługi. Nie można być w branży istniejąc jedynie w normalnej rzeczywistości, to znaczy, że jeżeli posiadamy biuro stacjonarne z pewnością nie pozyskamy zainteresowania ludzi, który załatwiają zakupy głównie online. W związku z tym niezmiernie istotne jest, aby działać w zgoła odmiennych kanałach sprzedaży – stacjonarnym oraz w sieci.