Jeszcze do całkiem niedawna, jeżeli weźmiemy pod rozwagę ostatnie dwadzieścia lat, komputery były raczej rzadkością pod dachami domów w naszym kraju. A obecnie w prawie każdym domu jest komputer stacjonarny lub laptop z dostępem do Internetu. Zresztą, gdy dokonujemy zakupu komputera to do tego dodatkowo kupujemy myszkę i żebyśmy mogli wszystko dobrze słyszeć dodatkowe głośniki. Oczywiście na tym nie kończy się moc dokupowania „niezbędnych” akcesoriów do naszego wspaniałego nabytku.
Nie od dzisiaj wiadomo, że informatyka jest jedną ze znaczących dyscyplin naszego życia codziennego. Jej wykorzystanie ma miejsce w różnorodnych sferach, w następstwie tego też wielu z nas już na stałe przyzwyczaiło się do jej narzędzi. W tej sytuacji można bez skrępowania przyznać, że spora liczba obowiązków, która wykonywana jest za wykorzystaniem komputera została w znacznym stopniu zautomatyzowana, co oczywiście przekłada się na nasze oszczędności czasowe.
W dzisiejszych czasach nie brakuje osób, które lubią rozrywki w formie gier komputerowych. To wyjątkowo popularna forma wypoczynku, niezwykle wciągająca oraz zajmująca. Na rynku gier komputerowych cały czas zjawiają się świeże, interesujące tytuły, a ich różnorodność okazuje się tak wielka, że każdy gracz bez trudu odnajdzie program na miarę swych potrzeb.