Obecnie sprzęt komputerowy można zdobyć zarówno po niskiej jak również po niesłychanie wysokiej cenie. Nowiuteńkie laptopy lub komputery możemy nabyć na przykład już za mniej więcej 1000 złotych, ponadto tego typu komputery mogą charakteryzować się już całkiem solidną jakością i wyśmienitymi parametrami. Niemniej jednak komputery często mogą kosztować nawet 5 razy tyle, a i tak jeżeli weźmiemy pod lupę marki najważniejszych fabrykantów to wartość narasta jeszcze bardziej.
Jeszcze do całkiem niedawna, jeżeli weźmiemy pod rozwagę ostatnie dwadzieścia lat, komputery były raczej rzadkością pod dachami domów w naszym kraju. A obecnie w prawie każdym domu jest komputer stacjonarny lub laptop z dostępem do Internetu. Zresztą, gdy dokonujemy zakupu komputera to do tego dodatkowo kupujemy myszkę i żebyśmy mogli wszystko dobrze słyszeć dodatkowe głośniki. Oczywiście na tym nie kończy się moc dokupowania „niezbędnych” akcesoriów do naszego wspaniałego nabytku.
Nie od dzisiaj wiadomo, że informatyka jest jedną ze znaczących dyscyplin naszego życia codziennego. Jej wykorzystanie ma miejsce w różnorodnych sferach, w następstwie tego też wielu z nas już na stałe przyzwyczaiło się do jej narzędzi. W tej sytuacji można bez skrępowania przyznać, że spora liczba obowiązków, która wykonywana jest za wykorzystaniem komputera została w znacznym stopniu zautomatyzowana, co oczywiście przekłada się na nasze oszczędności czasowe.