Szkło to wyraz elegancji oraz luksusu, nie jest w związku z tym dziwne, iż coraz mocniej wchodzi do naszego życia jak i jest coraz bardziej popularne w temacie aranżacji wnętrz. Projekty nowych pomieszczeń najczęściej używają szkła nie jedynie jako element służący do dekoracji, gdyż równie ważna jest kwestia funkcjonalności.Szkło najczęściej używane jest przez architektów wnętrz do takich opcji, jak szklane blaty albo szklane drzwi.
Ozdoby do domu mogą być bardzo różne. Jedni lubią otaczać się kolorowymi i stylowymi ozdobami, zostawiając ściany białe. Inni lubią podziwiać na ścianach efektowne obrazy albo fotografie. Ostatnio, modne stały się różnorodnego rodzaju ścienne naklejki i konturowe obrazki ozdabiające pokoje, dodając im specyficznego klimatu.
Łazienka to jedna wizytówek naszego mieszkania. Jak przyjmujemy gości, musimy zdawać sobie z tego sprawę, że prędzej, czy później, pójdą oni do łazienki. To znaczy, że będzie trzeba im pokazać naszą łazienkę i w pewien sposób, zaprezentować swoje mieszkanie, czy dom. Im lepiej wykonana łazienka, tym na pewno lepiej się zaprezentujemy. Jednak nasza łazienka nie musi być wykończona „wysokie C”, by przyciągnąć uwagę gości. Wystarczy, jak wszystko będzie stało na swoim miejscu i będzie schludnie urządzone.