Zakłady pracują z przeróżnymi klientami, a to sprawia, że nie zawsze posiadamy ochotę zamknięcia się jedynie w rodzimych kręgach. Jeżeli praca przechodzi poza granice kraju, to należy robić wszystko, żeby nie pojawiały się tutaj najmniejsze nieporozumienia oraz obawy. Dlatego tak często konieczne są tłumaczenia na język niemiecki, ponieważ dużo firm współpracuje z firmami niemieckimi, a umowy które okazują się być pomiędzy nimi podpisywane, zazwyczaj okazują się być właśnie w tym języku.
Od wielu lat gaz jest stosowany w przemyśle, ale także przez indywidualnych użytkowników do gotowania oraz centralnego ogrzewania.
Duża grupa Polaków płaci rachunki za gaz i posiada od niepamiętnych czasów podpisaną umowę z jednym dystrybutorem.
Prowadzenie prywatnego interesu w dzisiejszych latach wymaga od kapitalisty nie lada błyskotliwości. Wszystko dlatego, że konkurencja jest duża i jeszcze się powiększa. Specjalistami od bycia konkurencyjnym na rynku już z reguły powinni być pijarowcy.
Do chwili obecnej Federacja Rosyjska była dla naszej ojczyzny drugim po Unii Europejskiej rynkiem eksportowym. Z rosyjskimi kontrahentami kooperowało 9 tys. naszych firm, co generowało obroty handlowe na poziomie 36 mld USD.
Choć wszystko wskazywało na to, iż nasz wywóz towarów do Rosji będzie sukcesywnie zwiększać się, strona rosyjska narzuciła embargo na nasze towary spożywcze.