Obecnie, nawet w państwach rozwijających się, takich jak Polska, ciężko znaleźć nową niszę w handlu. Jeżeli chcesz założyć nowy interes i być w tym nietuzinkowy, powinieneś naprawdę się postarać, aby coś znaleźć. Lecz żeby osiągnąć sukces nie trzeba koniecznie tworzyć nowej niszy. Gdyż w każdej kategorii istnieje wiele przedsiębiorstw. Najlepszym sposobem będzie reklama.

Okazuje się, że coraz więcej ludzi wchodzi na rynek jako prywatni przedsiębiorcy, jakim zależy na tym, aby szybko się wybić, znaleźć stałych klientów i zyskać ogólne uznanie oraz wyrobić sobie prestiż. Jeśli więc i my znajdujemy się w podobnej sytuacji to wiedzmy, że zadbanie o każdy nawet najmniejszy szczegół w całym tym procesie jest ważne, a to dlatego, że współcześnie bardo wielu ludzi rozwija się na własną rękę i powołuje własne firmy. Z tego powodu niełatwo jest wyszukać niszę, w którą łatwo się wpasować.

Do chwili obecnej Federacja Rosyjska była dla naszej ojczyzny drugim po Unii Europejskiej rynkiem eksportowym. Z rosyjskimi kontrahentami kooperowało 9 tys. naszych firm, co generowało obroty handlowe na poziomie 36 mld USD.
Choć wszystko wskazywało na to, iż nasz wywóz towarów do Rosji będzie sukcesywnie zwiększać się, strona rosyjska narzuciła embargo na nasze towary spożywcze.
Fraza marketing zazwyczaj spędza sen z powiek każdego dyrektora. Żyjemy w czasach, kiedy spora część osób wiedzie tryb konsumpcyjny , a także interesują ich wszelkiego rodzaju nowości na rynku oraz są po prawdzie podatni na marketing.