Planowanie studiów pod kątem popytu na zawód to właściwie loteria. Znamy sytuację, kiedy w latach 90-tych było zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą (marketing i zarządzanie). Następnie pojawił się w kraju system bankowy z prawdziwego zdarzenia. Osoby prowadzące szkolenia zarabiały spore pieniądze, lecz po jakimś czasie honorarium było niższe gdyż ludzi z takimi kompetencjami było po prostu coraz więcej.
W Polsce znacznie prężniej rozwijają się agencje HR dzięki którym można podwyższyć kwalifikacje zawodowe, a także lepiej rozporządzać ogólnym rozwojem osobistym. W takiej agencji pracują specjaliści, którzy idealnie orientują się w poszczególnych dziedzinach rynku i przez to są w stanie lepiej doradzać konsumentom którzy zgłaszają się do agencji.
Przy kupnie komputera albo laptopa wybranie najlepszego układu procesora będzie miało bardzo duże znaczenie dla jego późniejszego użytkowania. Warto porządnie się zastanowić, do czego sprzęt będzie użytkowany. Jeśli ktoś zamierza dużo pogrywać, to lepiej zrobić inwestycję w dobrą kartę graficzną, lecz jeśli komputer będzie używany do realizacji dużej ilości obliczeń, to na procesorze oszczędzać się nie powinno.
Nie od dzisiaj wiadomo, że informatyka jest jedną ze znaczących dziedzin naszego życia codziennego. Jej zastosowanie ma miejsce w różnorodnych sferach, tym samym też wielu z nas już na stałe przywykło do jej narzędzi. W tej sytuacji można bez skrępowania przyznać, że spora liczba obowiązków, jaka wykonywana jest za zastosowaniem komputera została w dużym stopniu zautomatyzowana, co niewątpliwie przekłada się na nasze oszczędności czasowe.