A całkiem niedawno nie ciężko byłoby ludziom pomyśleć, że mogliby mieć w swych domach komputery. A kiedy pojawiły się już komputery stacjonarne, to na pewno nie przypuszczaliśmy, że powstaną komputery, które będziemy mogli wsadzić do plecaka albo torebki i wziąć je ze sobą wszędzie.
Sklepy internetowe prezentują obecnie ogromnie szeroki wybór asortymentu, w zasadzie nie będzie produktu, jakiego nie dałoby się w nich zakupić. Taka popularność handlu w internecie bierze się stąd, że produkty zakupić można często w znacznie lepszych cenach, niż w tradycyjnych sklepach, a kolejnym plusem jest to, że będą one dostarczone bezpośrednio do domu.
Bez urządzeń komputerowych nie ma życia w istniejącym świecie. Komputery dotrzymują towarzystwa w każdych okolicznościach, sterują ruchem ulicznym, sprawdzają chroniąc nasze konta bankowe, pomagają w biurze oraz towarzyszą w rozmowach. Pojawiają się w garderobie, przyrządach, szkłach kontaktowych.
Czasami potrzebujemy się chociaż na chwilę oderwać od rzeczywistości, od istniejących problemów, od sytuacji, które wymagają z naszej strony koncentracji czy wysiłku. Szukamy czegoś w rodzaju ucieczki i każdy znajduje ją w inny sposób. Jedną z możliwości jest ucieczka w rzeczywistość wirtualną.