W dzisiejszych czasach Internet jest elementem codziennym, nie budzącym niczyjego zdziwienia. Korzystają z niego zarówno ludzie dorośli, jak i dzieci. Używany jest do rozmaitych celów, ze względu na zróżnicowanie danych, jakie można odszukać w sieci. Znaczny odsetek tworzą treści rozrywkowe, występują jednak także elementy poszerzające wiedzę czy traktujące o aktualnych wydarzeniach.
Obecnie niewiele firm może sobie poradzić bez komputerów. Nawet w przypadku niewielkich, kilkuosobowych firm duża część pracowników ma jakieś laptopy czy komputery, na których realizuje swoje codzienne obowiązki. W dużych firmach sprzętu jest dużo więcej, poza tym mogą się pojawić urządzenia do sieci, albo serwery na używane oprogramowanie.
Od paru lat na naszym niebie fruwają niewielkie urządzenia, popularnie nazywane dronami. Pojawiły się nagle i z miejsca zdobyły serca użytkowników. Najprostsze modele, jakie można kupić za kilkaset złotych wykorzystuje się w charakterze zabawek, i to nie tylko najmłodszych, lecz z reguły większych chłopców.
Nie da się zataić faktu, że informatyka jest jedną z dyscyplin naszego życia codziennego, jaka wywarła gigantyczny wpływ na zarys naszej rzeczywistości. Korzystamy z jej dorobków bez mała na co dzień, podobnie jak w naszych miejscach pracy, gdzie pozwala nam ona istotnie przyspieszyć wykonywanie przez nas czynności, jak i naszych miejscach zamieszkania, gdzie na potęgę korzystamy z różnorodnych narzędzi multimedialnych.
Nie od dzisiaj wiadomo, że informatyka jest jedną ze znaczących dyscyplin naszego życia codziennego. Jej wykorzystanie ma miejsce w różnorodnych sferach, w następstwie tego też wielu z nas już na stałe przyzwyczaiło się do jej narzędzi. W tej sytuacji można bez skrępowania przyznać, że spora liczba obowiązków, która wykonywana jest za wykorzystaniem komputera została w znacznym stopniu zautomatyzowana, co oczywiście przekłada się na nasze oszczędności czasowe.