Nie da się zataić faktu, że informatyka jest jedną z dziedzin naszego życia powszedniego, która wywarła kolosalny wpływ na kształt naszej realności. Korzystamy z jej dorobków praktycznie codziennie, zarówno w naszych miejscach zaangażowania zawodowego, gdzie pozwala nam ona istotnie przyspieszyć wykonywanie przez nas czynności, jak i naszych domach, gdzie na potęgę korzystamy z rozmaitych narzędzi multimedialnych.
Poszukiwanie podarunków jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dzisiaj. Kiedyś przedstawiało się to tak, że trzeba było stracić bardzo dużo czasu, szukać po mieście, sprawdzać w różnych dużych oraz pomniejszych sklepach, dopytywać i nie zawsze otrzymywać dobre odpowiedzi. Dziś całe szczęście jest prosto i sprawnie. A to wszystko za sprawą internetu. Każdy kto poszukuje prezentu dla bliskiej osoby sprawdza internet i tam całkiem spokojnie może sobie poprzeglądać różne opcje.
Czasem potrzebujemy się chociaż na moment oderwać od rzeczywistości, od zastałych problemów, od sytuacji, które wymagają z naszej strony zaangażowania czy wysiłku. Szukamy jakiejś ucieczki i każdy widzi ją w czym innym. Wiele osób lubi w tego rodzaju przypadkach chociażby zagrać w grę komputerową.
Jeszcze całkiem niedawno nie ludzie nie byliby w stanie sobie wyobrazić, że mogliby posiadać w swoich domach komputery. A gdy mieliśmy już komputery stacjonarne, to na sto procent nie przypuszczaliśmy, że będą istniały komputery, które będziemy mogli włożyć do plecaka albo torebki i wziąć je z sobą wszędzie.